Zou er ooit daadwerkelijk door kinderen van Buurt- en Speeltuinvereniging Door Vrijheid Verenigd (D.V.V.) bij de Vrijheidsboom aan de Lindelaan in Sassenheim een tijdcapsule in de grond zijn gestopt? Niemand die het echt weet, of ligt die geheimzinnige schat er wellicht toch...?
Vele kinderen gingen op zoek naar de tijdcapsule. Het wemelt van de jonge en minder jonge mensen deze woensdagmiddag langs het opengebroken trottoir. Daar stond voorheen de Vrijheidsboom, geplant als aandenken aan de Bevrijding en de oprichting van D.V.V. na de Tweede Wereldoorlog. Het verhaal van de mogelijke tijdcapsule is door de jaren heen doorverteld, maar het bewijs ontbreekt.
Ondertussen graven zo'n vijftiental kinderen met grote spaden en kleine schepjes alsof hun leven ervan afhangt. Iedereen is nieuwsgierig naar de inhoud van de mogelijke tijdcapsule. Oud-leden van D.V.V. en buurtbewoners twijfelen aan het bestaan ervan, maar de voorzitter van de Stichting Oud Sassenheim houdt hoop.
Na een uur van intensief graven en zoeken, zakt de moed bij de schatgravers. Limonade en snoep verzachten de teleurstelling. Hoewel het bewijs nog ontbreekt, blijft de spanning rond de mogelijke tijdcapsule in stand. De gemeentewerf zal de boomwortelkluit nog verder onderzoeken, in de hoop de verborgen schat alsnog te vinden.